Co daje Ci odkrywanie potencjału?

Published by Akademia Potencjału on

Odkrywanie potencjału

Co to jest potencjał?

Potencjał to nasze możliwości, to te cechy i umiejętności, które przy odpowiednio włożonym wysiłku, pozwolą nam być najlepszym w danej dziedzinie i spełnionym w tym, co robimy. To po prostu nasze predyspozycje i zamiłowania. To nic innego jak nasze powołanie.

Kim jest człowiek realizujący swój potencjał?

Jest to osoba korzystająca ze swoich możliwości i talentów, ale także doskonaląca swoje mocne strony. Dzięki temu, obraz osoby wykorzystującej swój potencjał jest spójny, czuje się ona spełniona, akceptuje siebie i otaczający świat. To zaś sprawia, że jest otwarta na nowe doświadczenia i poszukuje nowych, nieoczywistych rozwiązań.

.

Chcesz wiedzieć co daje Ci odkrywanie potencjału i korzystanie z niego w pełni?

WŁĄCZ film???

Pozostaje pytanie jak odkryć swój potencjał?

Istnieje kilka sposobów na odkrywanie potencjału. Jednym z nich jest wzięcie udziału w warsztatach poświęconych tematyce rozwojowej oraz zwiększania własnej świadomości. Wtedy, podczas pracy grupowej możesz spojrzeć na siebie z innej perspektywy i dostrzec te cechy, których wcześniej nie zauważałeś. Trener natomiast, dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom umożliwi Ci przejście procesu, który został zaplanowany i opracowany na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Wybierając odpowiednie dla siebie warsztaty, wybierz takie, które organizowane są przez odpowiedniego trenera. Takiego, który specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących odkrywania potencjału, wzmacniania poczucia własnej wartości i samoświadomości. Będziesz wtedy mieć pewność, że trafisz na odpowiednie warsztaty, dzięki którym łatwiej będzie Ci osiągnąć swój cel.

Innym sposobem są rozwojowe sesje indywidualne. Podczas takich spotkań masz możliwość pracy nad konkretnymi zadaniami wyznaczonymi przez Ciebie i dostosowanymi do Twoich potrzeb. Psycholog lub coach, przeprowadzający tego rodzaju sesje, dzięki swojemu doświadczeniu pozwoli Ci w bezpieczny sposób pracować nad tym, co dla Ciebie będzie najbardziej istotne. Zastanawiając się kogo wybrać do współpracy, szukaj wśród osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu rozwojowych spotkań indywidualnych i nie są nowicjuszami w tym aspekcie. Zwróć uwagę na tych psychologów i coachów, którzy indywidualnie dopasowują swój program do Twoich potrzeb. Będziesz mieć pewność, że czas który poświęcisz na sesje indywidualne nie będzie dla Ciebie stracony.

Na początek jednak polecam darmowy e-book „Odkryj swój potencjał i na nim zarabiaj”. Dzięki zaproponowanym w nim zadaniom odkryjesz swoje talenty i będziesz w stanie zawalczyć o pracę naprawdę dającą Ci satysfakcję i spełnienie! A sama podróż w odkrywanie potencjału stanie się ciekawą i inspirującą przygodą.

Dlatego już teraz wskakuj i odbierz e-book „Odkryj swój potencjał i na nim zarabiaj” :)

Wolisz spotkania jeden na jeden? Zapraszam na sesje indywidualne.

Preferujesz spotkania grupowe? Polecam warsztaty.

Z wielką przyjemnością pomogę Ci w Twoim rozwoju :)


4 Comments

Magda · 22 listopada 2018 at 21:58

Jestem ogromną zwolenniczką pracy zgodnej ze swoimi predyspozycjami więc cieszę się, że poruszasz ten temat.

Monika Mama na całego · 23 listopada 2018 at 00:47

Bardzo fajny tekst. Poruszasz ciekawy temat, również dla mnie. Od zawsze zachęcam ludzi by korzystali z własnego potencjału, który nazywam zasobami :-) Myślę też, że jest jeszcze jedna droga, podczas której można potencjał odkryć – działanie :-) Pozdrawiam serdecznie.

    Akademia Potencjału · 23 listopada 2018 at 13:55

    Tak, działanie i zbieranie doświadczenia to również bardzo dobry sposób na odkrywanie potencjału, a także urzeczywistnianie go :)

MAŁGORZATA Sambor-Cao · 24 listopada 2018 at 10:01

Rozwijanie się zgodnie z potencjałem daje olbrzymią satysfakcję. Odkrycie czym naprawdę się chcemy zajmować daje niezwykłą ulgę – nie zapomniane przeżycie.

Comments are closed.